Katalóg produktov
NEW!!! Gymnastické náčinie
Gymnastika, tanec, balet
Rebriny - ribstole
Žinenky a molitanové výrobky
Cyklistické príslušenstvo
Odrážadlá, Kolobežky, Skateboardy
Hračky na zahradu
Plavecké potreby
Najpredávanejší tovar
Cena: 62 €
Dostupný ihneď
Nový tovar
Cena: 49 €
Dostupný ihneď
Chcem dostávať novinky
Vložte e-mail
Úvod >>
Gymnastika a športové hry pre deti na rebrine (detská zdravotná gymnastika)

Rebrina vybavená hrazdou, lanom, visutou hrazdou, povrazovým rebríkom a gymnastickými kruhmi je pre deti najefektívnejším posilňovacím strojom a zároveň najlepšou zábavou.

 
Gymnastika a športové hry na rebrine, hrazde, lane a gymnastických kruhoch rozvíjajú u detí pohybovú sústavu, zmysel pre rovnováhu (vestibulárny aparát), šikovnosť, ohybnosť, silu a vytrvalosť. Cvičenie gymnastiky a športové hry tiež u detí rozvíjajú duševné schopnosti a pevnú vôľu.
 
Počas športových hier a cvičenia gymnastiky musí dieťa istiť dospelý. Skôr, než dieťa začne cvičiť, poraďte sa s detským lekárom. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.lemonsport.sk v sekcii Bezpečnostné pravidlá pri gymnastike a športových hrách detí na rebrinách.
 Rebrina

Gymnastika na rebrinách pre deti vo veku 6-7 mesiacov

 
1. Gymnastické cviky s dieťaťom začnite jednoduchým visením na priečkach rebriny niekoľko sekúnd denne. Dieťa sa zachytí rukami priečky rebriny a Vy ho držíte za hruď. Takéto cvičenie sa dieťatku pravdepodobne zapáči, veď prvý rok života sa človek vyvíja tisíckrát rýchlejšie ako v neskoršom veku, a preto chce vyskúšať čo najviac nových pocitov.
 
2. Keď sa dieťa učí sedieť, môžete skúšať nasledujúci gymnastický cvik: posaďte dieťa na športovú žinenku tvárou k rebrine. Pridržiavajte ho za chrbát a pobiedzajte ho dotknúť sa priečok. Keď dieťa dosiahne najnižšiu priečku rebriny, nachvíľu pusťte svoje ruky a dajte dieťatku možnosť posedieť chvíľku v tejto polohe. Časom bude chcieť posunúť sa ešte bližšie k priečkam rebriny, čím si precvičí svaly na rukách. Svoje ruky stále nechávajte v tesnej blízkosti dieťaťa, aby mohlo cítiť Vašu podporu, veď v jeho veku je každý gymnastický cvik ako zdolanie nového vrcholu, čo nie je ľahké.
 

Gymnastika na rebrinách pre deti vo veku 8-10 mesiacov

 
Keď sa dieťatko učí chodiť, je jeho hlavným športovým náradím detská postieľka. V nej sa dieťa stále častejšie zdvíha na nohy a pridržiava sa pri tom ohrady. Neposedné deti ale nemôžu celý časť tráviť v postieľke.    Cvičením gymnastiky na rebrine im môžete spestriť ich športový program. Z polohy na všetkých štyroch (na športovej žinenke) položte jednu za druhou jeho rúčky na najnižšiu priečku rebriny.Neskôr bude dieťa chcieť dočiahnuť na vyššiu priečku rebriny, kvôli čomu bude musieť vstať na nohy. Týmto spôsobom sa dieťa naučí vstávať a dočahovať na vyššie priečky rebriny.
 

Gymnastika pre deti, staršie ako dva roky

 
Športové cviky z východzej pozície tvárou k rebrine:
 
 1. Chytiť sa čo najvyššej priečky rebriny, pustiť nohy a povvisieť.
 2. Postaviť sa na najnižšiu priečku rebriny, chytiť sa rukami priečky na úrovni hrude a čupnúť si, rukami pri tom stále držať.
 3.  Postaviť sa pred rebrinu na vzdialenosť vystretých rúk, chytiť sa priečky na úrovni hrude a ďalej rúčkovať až po najnižšiu možnú priečku a naspäť do najvyššej možnej priečky, podľa možností neohýbať kolená a zostať stáť v tej istej vzdialenosti od rebriny.
 4. Postaviť sa na najnižšiu priečku rebriny, chytiť sa priečky rebriny nad hlavou, pustiť nohy, zostať visieť v tejto polohe a dvíhať nohy smerom dozadu, čo možno najďalej.
Športové cviky z východzej pozície chrbtom k rebrine:
 
 1. Chytiť sa rukami prvej priečky rebriny nad hlavou, nohy postaviť na spodnú priečku rebriny a prehnúť sa dopredu.
 2. Stáť na podlahe, prehnúť sa dozadu a postupne rúčkovať po priečkach rebriny čo najnižšie.
 3. Postaviť sa na najnižšiu priečku rebriny, rukami sa chytiť priečky rebriny nad hlavou, pustiť nohy, zostať visieť a v tejto polohe zdvíhať zohnuté nohy smerom k hrudníku.

Gymnastika pre deti od troch rokov

 
Deti od troch rokov môžu používať pri cvičení gymnastiky a pri športových hrách lano, gymnastické kruhy, povrazový rebrík, visutú hrazdu a hrazdu.
 Rebrina
Učiť dieťa liezť po lane začnite prípravnými športovými cvikmi:
 1. Obopnúť lano rukami čo možno najvyššie, zľahka tlačiť nohy k sebe, chvíľku povisieť.
 2. Obopnúť lano nohami a rúčkovať rukami hore-dole.
Po tom, ako sa dieťa naučí prípravné športové cviky, môžte prejsť k lezeniu:
 1. Obopnúť lano rukami, potom mierne podskočiť a zohnúť lano medzi kolenami a nártami chodidiel.
 2. Narovnať nohy v kolenách, zohnúť ruky a potom rad za radom posúvať ruky smerom hore, držať pri tom lano nohami.
Cvičenie na gymnastických kruhoch deti neobyčajne baví, zatiaľ čo rôzne variácie športových cvikov rozvíjajú silu, šikovnosť a koordináciu pohybov.
 
Po tom, ako sa dieťa naučí krútiť sa naľavo a napravo, môže skúsiť zdvíhať najprv zohnuté a potom vystreté nohy. Jeden z najpopulárnejších detských gymnastických cvikov je "vrtuľník". Dieťa sa drží gymnastických kruhov, krúti sa okolo svojej osi spolu s kruhmi a povrazmi, potom zdvihne nohy a krúti sa opačným smerom. Kým dieťa nedorástlo na hrazdu, môže sa pohodlne ponaťahovať na gymnastických kruhoch.
 
Zaujímavá a zábavná bude športová hra s basketbalovým košom, ktorý sa dá pripevniť na rebrinu. Ak zavesíte basketbalový kôš na rebrinu vyššie ako je vzrast dieťaťa, budete stimulovať jeho telesný vývin a cieľavedomosť.
 
Počas športových hier a gymnastiky musí byť pod rebrinou športová žinenka.
 
V internetovom športovom obchode LEMON SPORT s.r.o. si môžete kúpiť jedinečné domáce detské športové komplexy na princípe rebrín a tiež odolné športové žinenky v pestrých farbách. Naše športové komplexy sú vhodné pre celú rodinu.
 
Deti sa budú s radosťou hrať a cvičiť na povrazovom rebríku, lane, gymnastických kruhoch, visutej hrazde a športovej žinenke, zatiaľ čo rodičia sa budú môcť doma venovať fitnessu, gymnastike a silovým cviceniam na rebrinách, hrazde a na bradlách. 
 
Možnosť nákupu a podrobnejšie informácie o detských športových komplexoch, hrazdách, bradlách a športových žinenkách nájdete v katalógu tovarov na našej stránke www.lemonsport.sk
 
 
Športové náradie pre deti a dospelých má európsky certifikát kvality TUV NORD.
 
Nech žije detský šport!
 
Poďte sa harmonicky rozvíjať a rásť spolu s LEMON SPORT!
 

 

Nákupný košík
Množstvo: 0
Cena: 0
Výhody našich produktov
Servisné informácie
 
Hlavná stránka|Kontakty|Platba a dodanie|Vel’koobchod|Fotogaléria|Show-room
Copyright © 2010-2018 Lemonsport. All rights reserved.
Website Development: Top Glance s.r.o.