Katalóg produktov
Najpredávanejší tovar
Cena: 62 €
Nie je skladom
Nový tovar
Úvod >>
Ako prispieva Detská rebrina od LEMON SPORT k harmonickému fyzickému a intelektuálnemu vývoju dieťaťa

 

Telesné a duševné zdravie človeka priamo závisí od fyzickej aktivity. Obzvlášť pre deti je fyzická aktivita nevyhnutnou podmienkou pre harmonický telesný a intelektuálný vývin.
 
Deti do troch rokov spoznávajú svet v prvom rade prostredníctvom pohybu. Čím rôznorodejšie sú pohyby dieťaťa, tým viac podnetov sa dostáva do jeho mozgu resp. tým intenzívnejšie prebieha jeho duševný a fyzický rast.
 
Podľa východnej filozofie a medicíny prebieha prvých 12 rokov života človeka s pomocou energie "vetra". Práve preto sú deti do 12 rokov plné sily, môžu celý deň bez unavenia behať, skákať, loziť a hrať sa, ich nálada sa môže rýchlo meniť. Ak deti do 12 rokov nemajú v priebehu dňa možnosť aktívneho pohybu, energia sa začína zhromažďovať a meniť na "pustošivú", kedy dieťa začína loziť na skrine, hádzať loptu doma alebo naháňať úbohú mačku (psa), čo, samozrejme, rodičov vôbec neteší. Výsledkom je zlá nálada celej domácnosti.
 
Podľa miery vyspelosti a vývinu sa u dieťaťa zhruba v 13 rokoch začínajú meniť záujmy, viac času trávi pri počítačových hrách, internete, pred televíziou a v kine, zvyšuje sa zaťaženie v škole, keď treba robiť viac domácich úloh a pritom sedieť za stolom. Málo pohybu a dlhé sedenie v jednej polohe za stolom v škole i doma zapríčiňuje hrbenie, nesprávne držanie tela a deformovanie chrbtice; tento "svalový hlad" môže u detí viesť k výraznejším poruchám ako u dospelých a znížiť nie len fyzickú, ale aj duševnú výkonnosť. Zvyšuje sa riziko telesnej slabosti (hypodynamie)a obezity — chorôb 21. storočia.
 
Je veľmi dôležité, aby bol doma (na mieste, kde dieťa trávi najviac času) športový kútik, ktorý umožní dieťaťu, nezávislo od veku, získať potrebné množstvo pohybu.
 
Najlepšie vyriešite tento problém tým, že zriadíte v detskej izbe alebo inej miestnosti detský športový komplex. Základom detského športového komplexu je kovová rebrina, ktorá sa dá doplniť hrazdou, lanom, povrazovým rebríkom, visutou hrazdou, gymnastickými kruhmi, hojdačkou, basketbalovým košom a bradlami.
 
Spolu s detským športovým komplexom Vám odporúčame zadovážiť si aj športovú žinenku.
 
Každodenná gymnastika a športové hry na detskom športovom komplexe rozvíjajú u detí pohybovú sústavu, silu, šikovnosť, vytrvalosť, zmysel pre rovnováhu; lezenie po rebrinách naboso pôsobí ako profylaxia plochých nôh; naťahovanie na hrazde, visutej hrazde a gymnastických kruhoch uvoľňuje napätie v chrbtici, posiľňuje chrbtové svalstvo a predchádza vzniku pokryvenia chrbtice dieťaťa. Pravidelné cvičenie a hranie športových hier na detskom športovom komplexe posiľňuje brušné svalstvo a pomáha predchádzať problémom s peristaltikou čriev, zápchou a obezitou (nadváhou) detí.

Športovať na detskom športovom komplexe môže dieťa od malička. Ak máte v rodine viac detí rôzneho veku, každé si nájde zaujímavé športové aktivity a hry pre seba. Okrem detí môžu na detských športových komplexoch cvičiť aj dospelí, keďže detské športové komplexy vydržia aj vysokú záťaž. Rebrina, hrazda, bradlá a športová žinenka - skvelá sada posilňovacích strojov, ktoré pomôžu rodičom zostať v perfektnej forme a trénovať pri tom silu, šikovnosť a ohybnosť.

Okrem všetkých zjavných pozitív pre zdravie celej rodiny majú detské športové komplexy od LEMON SPORT aj nasledujúce výhody oproti iným posilňovacím strojom:

- KOMPAKTNOSŤ posilňovacích strojov: rebrina s hrazdou, gymnastickými kruhmi, lanom, bradlami, basketbalovým košom, visutou hrazdou a ďalšou športovou závesnou výbavou zaberie menej ako jeden m², čo dovoluje umiestniť tento posilňovací stroj v byte, dome, školskej telocvični, detskom kútiku fitness centra, hotela, kaviarne či v inej ľubovoľnej miestnosti

- MOŽNOSŤ VÝBERU RÔZNYCH JASNÝCH FARIEB a ESTETICKÝ DIZAJN posilňovacích strojov: takáto možnosť ponúka originálne riešenie interiéru detskej izby, športového kútiku v škôlke a škole alebo detského kútiku vo fitness centre, hoteli či obchodnom centre

- BEZPEČNOSŤ posilňovacích strojov, ktorú potvrdzuje EURÓPSKY CERTIFIKÁT KVALITY TUV NORD: rebriny sú vyrobené z veľmi kvalitného kovu, majú oblý dizajn, všetky otvory a kotviace prvky rebrín sú zakryté dekoračnými plastovými záslepkami

- VEĽKÝ VÝBER ŠPORTOVÝCH ZÁVESNÝCH SYSTÉMOV pre posilňovacie stroje: hrazdy, gymnastické kruhy, laná, bradlá, basketbalové koše, visuté hrazdy, hojdačky, povrazové rebríky. Kvôli bezpečnosti odporúčame doplniť rebrinu výraznou športovou žinenkou.

- UNIVERZÁLNOSŤ posilňovacích strojov:
Vzhľadom na to, že sú rebriny, hrazdy a bradlá otestované záťažou 230 kg, sú naše posilňovacie stroje vhodné tak pre deti ako aj pre dospelých
 
- ĽAHKÁ MONTÁŽ A DEMONTÁŽ rebrín, hrázd a ďalších častí športového závesného systému
 
- DOBRÉ CENY posilňovacích strojov: naše rebriny s hrazdou, gymnastickými kruhmi, lanom a povrazovým rebríkom sú lacnejšie ako posilňovacie stroje známych športových svetových značiek, pri tom im však v kvalite, dizajne ani funkčnosti nezaostávajú
 
 
V internetovom športovom obchode LEMON SPORT s.r.o. si môžete kúpiť jedinečné domáce detské športové komplexy na princípe rebrín a tiež odolné športové žinenky v pestrých farbách. Naše športové komplexy sú vhodné pre celú rodinu. Deti sa budú s radosťou hrať a cvičiť na povrazovom rebríku, lane, gymnastických kruhoch, visutej hrazde a športovej žinenke, zatiaľ čo rodičia sa budú môcť doma venovať fitnessu, gymnastike a silovým cviceniam na rebrinách, hrazde a na bradlách. Možnosť nákupu a podrobnejšie informácie o detských športových komplexoch, hrazdách, bradlách a športových žinenkách nájdete v katalógu tovarov na našej stránke.
 
Športové náradie pre deti a dospelých má európsky certifikát kvality TUV NORD.
 
 
Nech žije detský šport!
 
 
Poďte sa harmonicky rozvíjať a rásť spolu s LEMON SPORT!
Nákupný košík
Množstvo: 0
Cena: 0
Výhody našich produktov
Servisné informácie
 
Hlavná stránka|Kontakty|Platba a dodanie|Vel’koobchod|Fotogaléria|Show-room
Copyright © 2010-2022 Lemonsport. All rights reserved.
Website Development: Top Glance s.r.o.