Katalóg produktov
NEW!!! Gymnastické náčinie
Gymnastika, tanec, balet
Rebriny - ribstole
Žinenky a molitanové výrobky
Cyklistické príslušenstvo
Odrážadlá, Kolobežky, Skateboardy
Hračky na zahradu
Plavecké potreby
Najpredávanejší tovar
Cena: 70 €
Dostupný ihneď
Nový tovar
Cena: 49 €
Dostupný ihneď
Chcem dostávať novinky
Vložte e-mail
Úvod >>
Bezpečnostné pravidlá pri gymnastike a športových hrách na rebrinách
 
Viesť deti k športu je môžete už od ich útleho veku, pomôžu Vám pri tom aj detské športové komplexy, ktoré sú zložené z rebrín, hrazdy, bradiel, lana, visutej hrazdy, povrazového rebríku, gymnastických kruhov, basketbalového koša, hojdačky a športovej žinenky.
 
Napriek tomu cvičenie gymnastiky a športové hry na detských športových komplexoch vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných pravidiel.
 
Pred tým, ako sa Vaše dieťa začnete venovať športu, je potrebné prekonzultovať s detským lekárom vhodnú mieru fyzickej záťaže, zodpovedajúcu veku dieťaťa. Nechajte sa poučiť o vhodných gymnastických cvikoch pre Vaše dieťa a o cvikoch, ktoré pre deti nie sú vhodné. Cvičenie, obzvlášť na začiatku, musí prebiehať pod dohľadom dospelej osoby.
 
Na mieste, kde bude dieťa športovať, sa nesmú nachádzať ostré a tvrdé predmety. Podlahu je nutné pokryť športovou žinenkou alebo matracom.
 
Deti by sa mali venovať gymnastike a športu v mäkkom a pohodlnom oblečení a obuvi.
 
Na športovanie je potrebné vybrať správny čas. Športové hry a cvičenie gymnastiky sa krátko po jedle alebo pred spaním neodporúča.
 
Dovoľte deťom robiť len tie gymnastické cviky, ktoré samé zvládnu. To je jeden z hlavných princípov, zabezpečujúcich ochranu pred úrazmi. Napríklad: Nehojdajte dieťa na gymnastických kruhoch alebo visutej hrazde skôr, ako sa to samé naučí. Pri hojdaní sa záťaž na ruky prudko zvyši a ani dospelý človek nemusí vždy vedieť odhadnúť, ako pevne sa dieťa drží.
 
Ľubovoľné cvičenie gymnastických cvikov sa musí začínať smerom od najľahších k ťažším. Najprv naučte dieťa na spodných priečkach rebriny, ako z nej správne zlezie tvárou smerom k rebrine, s pomocou striedavého prekladania rúk a nôh, stále zachovávajúc tri oporné body.
 
Skôr, ako pustíte dieťa na vrch rebriny alebo povrazového rebríku, trénujte s ním visenie na gymnastických kruhoch, hrazde alebo visutej hrazde: ruky musia byť dostatočne silné, pretože práve na nich bude najväčšia záťaž, ak sa náhodou nohy pošmyknú. Na hrazde, visutej hrazde alebo gymnastických kruhoch sa dieťa musí vedieť udržať aspoň pol minúty. Po pustení rúk musí dieťa vedieť mäkko dopadnúť na nohy (nepadnúť).
 
Kontrolovať situáciu sa deti musia učiť v miernej výške a pod dohľadom dospelej osoby.
 
Počas cvičenia dávajte pozor na správne dýchanie dieťaťa. Dieťa musí dýchať pravidelne, zhlboka a nosom, v rytme s cvikmi. Nesmie zadržiavať dych.
 
Nezabúdajte na to, že šport a gymnastika majú deťom prinášať radosť. V žiadnom prípade ich do cvičenia
nenúťte. Najlepším spôsobom motivovania dieťaťa k športu a fitnessu je obrátenie každého gymnastického cvičenia na zábavnú hru.
 
V internetovom športovom obchode LEMON SPORT s.r.o. si môžete kúpiť jedinečné domáce detské športové komplexy na princípe rebrín a tiež odolné športové žinenky v pestrých farbách. Naše športové komplexy sú vhodné pre celú rodinu. Deti sa budú s radosťou hrať a cvičiť na povrazovom rebríku, lane, gymnastických kruhoch, visutej hrazde a športovej žinenke, zatiaľ čo rodičia sa budú môcť doma venovať fitnessu, gymnastike a silovým cviceniam na rebrinách, hrazde a na bradlách. Možnosť nákupu a podrobnejšie informácie o detských športových komplexoch, hrazdách, bradlách a športových žinenkách nájdete v katalógu tovarov na našej stránke.
 
Športové náradie pre deti a dospelých má európsky certifikát kvality TUV NORD.
 
 
Nech žije detský šport!
 
 
Poďte sa harmonicky rozvíjať a rásť spolu s LEMON SPORT!
Nákupný košík
Množstvo: 0
Cena: 0
Výhody našich produktov
Servisné informácie
 
Hlavná stránka|Kontakty|Platba a dodanie|Vel’koobchod|Fotogaléria|Show-room
Copyright © 2010-2018 Lemonsport. All rights reserved.
Website Development: Top Glance s.r.o.